سامان سلیمانی سه شنبه 9 آذر 1395 11:58 ب.ظ نظرات ()

بازه مجدد خرید مشتری

 یکی از اصول اساسی فروش در دوران رکود اقتصادی،حفظ مشتریان فعلی و فروش مجدد به آن ها می باشد.ما باید در مدت زمان طول عمر مشتری (طول عمری کاری وی برای ما) حداکثر فروش را به آن ها داشته باشیم.از جمله موارد مهم در این زمینه شناخت بازه مجدد خرید مشتری می باشد.

بازه مجدد خرید مشتری  مدت زمانی است که مشتری پس از خرید ، مجددا به محصول ما نیاز پیدا می کند.

به عنوان مثال در یک آرایشگاه مردانه مشتریان پس از دریافت خدمات ،عموما در یک دوره ۳ الی ۵ هفته ای خرید خود را تکرار می کنند.

فروشندگان حرفه ای همواره ارتباط خود را با مشتریان فعلی شان حفظ می کنند و پیش از شروع دوره زمانی خرید مشتری با او خود تماس می گیرند و راه را بر رقبای احتمالی سد می کنند.

به مثال های زیر توجه کنید:

۱) شرکت بیمه می تواند اطلاعات تاریخ بیمه نامه مشتریانش را ثبت کند و پیش از اتمام اعتبار بیمه نامه با مشتری تماس برای تمدید بیمه تماس بگیرد.

۲) شرکت فروشنده دستگاه های تصفیه آب می تواند بازه زمانی تعویض فیلتر های دستگاه را برآورد کند و پیش از اتمام این مدت زمان با مشتری تماس بگیرد.

۳) فروشگاه تعویض روغن می تواند بر حسب کیلومتر ماشین با تخمین کارکرد اتوموبیل هر یک از مشتریانش پیش از اتمام مدت زمان تعویض روغن برای مشتریانش اس ام اس بفرستد و به آن ها یاد آوری کند.

۴) دندان پزشک می تواند در بازه زمان های شش ماهه برای معاینه دندان مشتریان برای آن ها اس ام اس بفرستد.

۵) فروشنده تجهیزات آتش نشانی در مدت زمان های معین جهت شارژ کپسول های آتش نشانی با مشتریان تماس بگیرد.

۶) سازنده غرفه های نمایشگاهی پیش از زمان نمایشگاه های بین المللی حوزه کار مشتری با او تماس بگیرد.

با شناخت بازه مجدد خرید مشتری می توانید سطح فروش خود را حفظ و افزایش فروش را تجربه کنید.