اسلاید شو

سامان سلیمانی ، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی - چرا در بازار ملک سرمایه گذاری کنیم ؟

چرا در بازار ملک سرمایه گذاری کنیم ؟

سه شنبه 31 تیر 1399 02:15 ب.ظنویسنده : سامان سلیمانی

 

سامان سلیمانی  ، saman_soleimani بازار ملک

چرا در بازار ملک سرمایه گذاری کنیم ؟

سرمایه گذاری در در حوزه مسکن همواره طرفداران زیادی داشته است. افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری به نسبت به راحتی داشته باشند و ریسک سرمایه گذاری در بازارهای طلا و ارز را نمی خواهند داشته باشند، تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار مسکن دارند.  با این وجود بازار مسکن  هیچگاه یکنواخت نبوده است و ریسک‌هایی نیز داشته است،

برای فردی که می‌خواهد دارایی خود را سرمایه گذاری کند، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. مواردی نظیر خرید ارز، سکه و جواهرات، بازار بورس و فرا بورس، سپرده‌های بانکی، صندوق‌های سرمایه گذاری، اوراق با درآمد ثابت، سرمایه گذاری در املاک و … .
تفاوت یا بهتر است بگوییم مزیتی که سرمایه گذاری در بازار املاک با سرمایه گذاری در دیگر حوزه‌ها دارد این است که برای مثال برای ورود به بازار بورس و فرا بورس نیاز به دانش تخصصی و دانشگاهی در این حوزه‌ها وجود دارد اما بازار ملک نیاز به این تخصص ندارد. در ضمن برای حضور و سرمایه گذاری در بازارهایی مثل بورس نیاز به داشتن واسطه است. برای پیدا کردن یک فرد یا کارگزاری مورد اعتماد هم قطعاً باید زمان زیادی را صرف کرد و ریسک این موضوع را هم پذیرفت. درصورتی‌که سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات عموما مبحثی تخصصی نیست و تنها نیاز به کمی جست‌وجو و تحقیق برای قیمت در مناطق و محلات مختلف دارد تا بتوان بودجه موجود را با بهترین انتخاب ممکن تطبیق داد.

برای سرمایه گذاری در بازار مسکن ابتدا باید سه فاکتور:

بازدهی انتظاری

ریسک

نقدشوندگی

چرا باید سرمایه‌گذاری در بازار مسکن را به عنوان یک گزینه در نظر بگیریم؟

1-دردسر کمتر در تامین سرمایه

2-بازگشت درآمد جذاب و پایدار

3- افزایش ثبات در دارایی

4- اطمینان از رشد سرمایه

5- امنیت روانی صاحبخانه بودن

6- کنترل صددرصد روی سرمایه

از مزایای سرمایه‌گذاری در املاک این است که ساختمان صنعت اول ایران به شمار می‌رود و مسکن سهم بزرگی در تولید ناخالص داخلی دارد. این در حالی است که سهم بازارهای دیگر مانند کشاورزی و صنعت و معدن کمتر است. با در نظر گرفتن تقاضای مسکن و جمعیت جوان کشور که به مسکن نیاز دارند این سهم همچنان روند افزایشی دارد . 

سامان سلیمانی مشاوره سرمایه گذاری در امور ملکی با 13 سال سابقه اجرایی 


برچسب ها: سرمایه گذاری در ملک ، سامان سلیمانی ، سامان ، سلیمانی ، saman ، soleimani ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 31 تیر 1399 02:12 ب.ظ

همه چیز در مورد مشهد , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهدتخفیف , مشهد , تخفیف , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهدتخفیف , مشهد , تخفیف , mashhad , takhfif , mashhad tourism , takhfifمشهد تخفیف , mashhad takhfif , mashhad tourism , takhfif
 

 

اسلاید شو

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic